Hemoroidy – najrozšírenejšie ochorenie na svete.

Autor: Doktor PRO | 19.2.2018 o 10:51 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  962x

Je tomu ťažké uveriť, ale hemoroidy sa vyskytujú častejšie, ako prechladnutie. Okolo 80 % ľudí trpí týmto nepríjemným ochorením a mnoho z nich dokonca o tom ani netuší. 

Pričom každý tretí už potrebuje chirurgický zákrok, pretože iné spôsoby liečby tu už nepomôžu. Ale ak by sa pacienti pri prvých symptómoch a ťažkostiach nebáli obrátiť na lekára, hemoroidy by ľahko stratili svoje vedúce pozície v štatistike ochorení. No bohužiaľ, ľudia sa na proktológa obracajú päť krát menej, ako na druhých odborníkov. Lekári vravia, že sa jednoducho hanbia. A práve kvôli tejto hanblivosti potom trpia.

Prečo sú hemoroidy tak veľmi rozšírené? Pretože každý človek (dokonca aj novorodenec) má hemoroidálne uzly – sú to také malé uzlíky s krvou. Udržiavajú stálu teplotu a udržujú črevný obsah. V určitých situáciách môže dochádzať k zápalu sliznice hemoroidálnych uzlov, čo spôsobuje krvácanie. Alebo sa môžu „uzlíky“ prekrviť a značne zväčšiť svoju veľkosť (pri dlhodobom sedení, dvíhaní bremien, tehotenstve). Ak sa nič nepodnikne, uzly začnú vypadávať. A ak pri druhom stupni sa uzly stiahnu sami, pri treťom ich treba zasunúť rukami, a pri štvrtom už je potrebná iba operácia. Takže čím dlhšie bude pacient odkladať návštevu lekára, tým náročnejšia a dlhšia bude liečba.

Prečo vznikajú hemoroidy? V prvom rade pre nesprávny životný štýl. Faktor dedičnosti tiež hrá úlohu, no hlavne nesprávne stravovacie návyky, nadmerná konzumácia alkoholu, ťažká fyzická práca, práca za počítačom – sú hlavné príčiny vzniku hemoroidov. Do rizikovej skupiny patria aj tehotné ženy a ženy, ktoré len nedávno porodili.

Napriek tomu, že ochorenie je tak rozšírené, väčšina ľudí si myslí, že liečba hemoroidov je nielen zahanbujúca, ale aj nie je zaužívaná. No už pri prvých symptómoch (krvácanie, bolesti, svrbenie, pálenie, vypadávanie uzlov) je potrebné ihneď sa objednať k lekárovi. Samoliečba v tomto prípade je nielen neúčinná, ale aj nebezpečná. Bez návštevy u proktológa si nemôžete byť ani úplne istí, že máte práve hemoroidy. Veď podobné symptómy sa vyskytujú aj pri iných ochoreniach konečníka. Lekár nielen, že stanoví presnú diagnózu, určí stupeň ochorenia, preverí prítomnosť sprievodných ochorení, ale stanoví aj individuálnu a maximálne účinnú liečbu.

Špecialisti medicínskeho centra DoktorPRO úspešne liečia hemoroidy bez operácií. Moderné metódy umožňujú odstrániť uzol bez chirurgického zásahu a hospitalizácie v nemocnici. Pacient podstúpi jeden alebo niekoľko bezbolestných zákrokov, ktoré trvajú iba niekoľko minút. Za niekoľko dní hemoroidálne uzly odpadnú a bez povšimnutia sa vyplavia. A ak potom človek zmení svoj spôsob života – začne sa správne stravovať, zriekne sa alkoholu, vylúči fyzickú námahu a pridá súbor liečebných cvičení – hemoroidy sa do jeho života už nikdy nevrátia. Zavolajte do centra DoktorPRO 0800-200-000 – netrpte bolesťou!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

V pozadí detvianskej kauzy sa objavuje Kotleba a spravodajcovia

Firma z Bránikovho blogu robila čistky

Sĺpček Zuzany Kepplovej

Čo by mal Šefčovič pochopiť

Veru, nie sme ako Španieli.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Ako nevidiaci zistí, že má šaty rovnakej farby

S čím všetkým sa musí nevidiaci vysporiadať.


Už ste čítali?